Bonga homemade i handmade.

Bonga homemade i handmade.

Zapewne większość z Was, choć raz w życiu próbowała skonstruować bongo z rzeczy, które pierwotnie nie były do tego przeznaczone. Sprawdźcie, jak kreatywni potrafią być niektórzy ludzie. Poniżej przedstawiam Wam kilka bardzo oryginalnych i niezwykle kreatywnych pomysłów na stworzenie bonga z przedmiotów codziennego użytku.

Owocowe bongo 

Wszystko, czego tak naprawdę potrzebujesz w tym przypadku to kilka ulubionych owoców, jak na przykład jabłko, arbuz czy nawet ananas oraz przyrząd, którym wydrążysz w owocach drogę dla dymu. Po połączeniu owoców ze sobą otrzymasz zabawne, smaczne i jednorazowe bongo, które może stać się atrakcją niejednej imprezy.

Handmade bongo owocowe

Śnieżne bongo 

Co prawda w obecnych czasach coraz ciężej o porządną, śnieżną zimę, lecz jeśli kiedykolwiek znajdziecie się w miejscu pełnym śniegu, koniecznie wypróbujcie patent z ulepieniem bonga ze śniegu. Nie jest to trudne do skonstruowania, a wrażenia zdają się być całkiem obiecujące. W końcu to bongo z wody. Filtracja i chłodzenie dymu zapewnione. Użycie naturalnego materiału i znalezienie sposobu, aby to zadziałało jak należy, jest niezwykle inspirujące. Ewentualnie użyjcie sreberka z paczki papierosów w celu izolacji w „cybuszku”.

Handmade bongo śnieżne

Bambusowe bongo

Nie ma nic lepszego niż użycie tego co masz aktualnie pod ręką. Jeśli masz szczęście i mieszkasz w miejscu, gdzie rośnie bambus, to dosłownie masz tysiące bong pod ręką! Wszystko, czego będziesz potrzebować to dokładnie naostrzony scyzoryk/nożyk, łodyga do wykonania cybuszka, oraz jakaś miska, która posłuży za bańkę na wodę. W efekcie otrzymujesz w 100% naturalne bongo.

Handmade bongo bambusowe

Bongo LEGO

Ze słynnych, plastikowych klocków można wykonać praktycznie wszystko. Było więc nieuniknione, że jakiś entuzjasta konopi wymyśli sposób na połączenie marihuany i ulubionej zabawki w naprawdę fajne bongo. W tym przypadku ogranicza Was jedynie kres Waszej wyobraźni. Kształty bonga można dowolnie modyfikować i stwarzać naprawdę niepowtarzalne bonga. Można również w swej budowli uwzględnić taki dodatek jak „sprzęgło”. Wystarczy na szyjce bonga pozostawić małą przerwę między klockami.

Handmade bongo LEGO

Bongo Tic Tac

Niczym słynny MacGyver, który potrafił skonstruować bombę z folii aluminiowej i gumy do żucia, tak pewien mocno zmotywowany palacz postanowił stworzyć własne, wyjątkowe bongo z opakowania pod Tic Tacach i czegoś, co wygląda, jak kawałek przewodu koncentrycznego. Fajne w tym maleńkim bongo jest to, że można je łatwo i szybko zdemontować, schować i zabrać ze sobą gdziekolwiek. Podobnie jak w przypadku wszystkich tworzyw sztucznych i niektórych metali, należy pamiętać, że podczas spalania mogą wydzielać się szkodliwe opary.

Handmade bongo Tictac

Bongo manekin

Ten pomysł na bongo bezkonkurencyjnie stał się moim faworytem pod kątem oryginalności. To jest tak fajne, że mogłoby się stać dziełem sztuki miejskiej. Ustnik to oczywiście usta naszego manekina, więc wygląda to dość zabawnie gdy wciągając dym jednocześnie całujesz się z manekinem. Niestety nie ma żadnych konkretnych instrukcji dla stworzenia tego modelu, więc musicie sami to rozgryźć. Niektórzy z Was mogą się zastanawiać, czy i w tym przypadku tworzywa sztuczne będą wydzielać szkodliwe opary, lecz konstruktor zapewnia w opisywaniu swego dzieła, że dym ostygnie wewnątrz manekina, nim dostarczymy go do płuc.

Handmade bongo Manekin

Bongo Pringles

Kto z Was nie przepada za słonymi przekąskami niech pierwszy rzuci kamień. W tym wypadku możecie połączyć przyjemne z pożytecznym i wykorzystać tubkę po ulubionych chipsach, która posłuży do stworzenia całkiem zgrabnego, dobrze działającego bonga. Po prostu oczyśćcie tubkę po chipsach z resztek i okruchów, w dolnej części wybijcie otwór na cybuch, odizolujcie tak, aby nie wpadało lewe powietrze (taśma izolacyjna świetnie sobie z tym poradzi), nalejcie wody i voila! Bardzo podobnie wygląda to w przypadku wersji slim tego bonga, które można stworzyć w taki sam sposób, lecz zamiast tubki po słonej przekąsce, można użyć opakowania po np. tabletkach musujących typu „Pluszz”.

Handmade bongo Pringles

Oczywiście tego typu pomysłów i patentów na oryginalne domowe bonga jest całe mnóstwo. Jeśli jednak codzienność spędzasz pośród miejskiej dżungli i nie masz czasu na zabawę w konstruktora bong, to zapraszam do odwiedzenia naszego sklepu www, gdzie z pewnością znajdziesz wszystko czego potrzebujesz.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl