Domowe sposoby czyszczenia bonga

Domowe sposoby czyszczenia bonga. Bongo Błysk & Glass Cleaner.

Masz swoje ulubione bongo, lecz nieustannie tworzy się na nim osad z żywicy, kamienia i innych nieprzyjemnych pozostałości? Większość palaczy nie lubi brudnej fajki wodnej. Co gorsza, brudny kawałek szkła po prostu nie działa tak dobrze, jak wtedy gdy jest idealnie czysty. Podrzucam trzy przykładowe, domowe sposoby na skuteczne czyszczenie bonga.

Metoda 1: Sól i alkohol

Krok 1: Zbierz materiały

Większość potrzebnych materiałów możesz znaleźć w domu lub bez problemu nabyć w aptece lub w markecie. Oto, czego będziesz potrzebować:

  • butelka spirytusu (90% izopropyl jest skuteczniejszy niż rozcieńczony 71% roztwór);
  • sól kuchenna morska, gorzka lub koszerna;
  • plastikowa torba strunowa;
  • gumowe rękawiczki (opcjonalnie);
  • waciki bawełniane;

Krok 2: Rozbierz fajkę

Musisz usunąć wszystkie luźne części z bongosa. Możesz to zrobić, przepuszczając brudną fajkę przez gorącą wodę i / lub trzymając ją ku górze i delikatnie stukając. Możesz użyć spirytusu lub spinacza do papieru, aby usunąć grubszą warstwę żywicy. Bądź delikatny – nawet w łatwo dostępnych miejscach – aby go nie złamać. Podczas wstępnego moczenia poluzujesz zanieczyszczenia w trudniejszych miejscach.

Krok 3: Umieść mniejsze elementy bonga w torbie

Napełnij torbę strunową alkoholem, a następnie umieść w niej wszystkie luźniejsze elementy fajki, upewniając się, że są one całkowicie zanurzone. Alkohol rozłoży całą żywicę i smołę, dzięki czemu łatwiej będzie usunąć plamy.

Krok 4:

Dodaj sól do mieszanki. Sól działa jak łagodny środek ścierny, pozwalając zmyć pozostałe zanieczyszczenia. Pomoże Ci również dotrzeć do miejsc, gdzie normalnie trudno jest dostać się pędzelkiem czy gąbką. Każdy ma inne preferencje co do rodzaju soli, której lubi używać. Osobiście wybieram sól morską.

Krok 5:

Zamknij worek i potrząśnij elementami wewnątrz, aż do momentu, gdy sól powchodzi do wszystkich części. Rób to przez 90 sekund do dwóch minut (lub do widocznego oczyszczenia). Możesz również spróbować włożyć ręce do woreczka i zamknąć otwory w elementach, pozwalając działać mieszance ściśle wewnątrz części. Te same etapy tyczą się czyszczenia fajki. Wlej alkohol, dodaj sól, zakorkuj otwory i potrząsaj do momentu, gdy bongo zacznie się oczyszczać.

Krok 6:

W tym momencie roztwór będzie wyglądał na ciemnobrązowy i nieprzyjemny. Wylej go i ponownie napełnij worek i fajkę alkoholem, powtarzając krok 5. Upewnij się, że przepłukałeś wszystko wodą, aby usunąć wszelkie luźne pozostałości oraz osad po soli i alkoholu. W przypadku bardziej zabrudzonych elementów możesz namoczyć je przez kilka godzin lub pozostawić na noc. Kiedy skończysz, zmyj ostatki gorącą wodą. Pamiętaj, aby wylać stary roztwór do toalety, a nie do zlewu, ponieważ prawdopodobnie nie będzie pachniał szczególnie ładnie.

Krok 7:

Być może będziesz musiał wykonać ten krok, w zależności od tego, do jakiego stopnia jesteś perfekcjonistą. Możesz użyć wacików bawełnianych i odrobiny alkoholu, aby finalnie usunąć ostatki zabrudzeń.

Porady:

Jeśli na fajce znajdują się nadruki czy znaki wodne, możesz zanurzyć fajkę w roztworze ciepłej wody i soku z cytryny na 15 do 20 minut, co powinno usunąć wszelkie brzydkie plamy. Możesz również zamrozić bongo, aby zmiękczyć i usunąć stwardniałe zanieczyszczenia. Jeśli element, który chcesz wyczyścić, to bongo akrylowe, kroki są praktycznie takie same, z tą różnicą, że czyszczenie odbywa się przy pomocy roztworu alkoholu z wodą bez użycia soli.

Metoda 2 – Użyj alternatywnych roztworów czyszczących

Wykonaj te same czynności, co w przypadku metody z alkoholem i solą, ale zamiast tego użyj preferowanego rozwiązania. Możesz również najpierw zamrozić swoje bongo, aby żywica i inne nieczystości zmiękły pod wpływem wilgoci, co pozwoli Ci łatwiej pozbyć się ich. Oto kilka pomysłów:

  • sól i woda;
  • soda oczyszczona i ocet;
  • płyn do naczyń;
  • piasek i woda;
  • tabletki do zmywarki;

Metoda 3 – Użyj wrzącej wody

Jeśli nie chcesz używać sposobu „sól i alkohol” lub innego rozwiązania, możesz użyć wrzącej wody. Kroki są praktycznie takie same, ale z kilkoma godnymi uwagi wyjątkami: Oczywiście nie będziesz używać torby strunowej. Zamiast tego zagotuj wodę w dużym garnku, zredukuj moc, aby gotować na wolnym ogniu i dodaj swoje bongo do wody. Pozostaw fajkę do namoczenia przez około 30 minut lub godzinę w przypadku mocno zabrudzonych elementów. Po namoczeniu wyjmij go z wody. Uwaga: Po namoczeniu Twoje bongo będzie gorące! Upewnij się, że używasz do tego kuchennych rękawic. Aby usunąć resztki brudu, użyj delikatnego detergentu lub wacika. Jeśli nadal są plamy z wody, możesz namoczyć je w roztworze dwóch do trzech łyżek soku z cytryny. Po wyjęciu pozostaw do wyschnięcia. Na szczęście dożyliśmy wygodnych czasów, w których dostępne są specjalne preparaty do czyszczenia bong i szisz, które pozwalają nam zaoszczędzić czas i kłopotów związanych z domowymi sposobami na czyszczenie fajki. W naszym sklepie traficie na takie perełki w tej dziedzinie jak Bongo Błysk czy GLASS CLEANER.

Bongo Błysk

Bongo Błysk to bardzo skuteczny proszek do czyszczenia fajek wodnych. Wystarczy wsypać 2 łyżeczki deserowe (ok. 8g) do 1 litra ciepłej wody, a następnie wlać całość do uszczelnionego bonga i potrząsać nim ok. 30 sekund. Następnie pozostaw bongo na 5 minut, po czym wylej zawartość oraz przepłukaj fajkę czystą wodą. Szybko, łatwo, przyjemnie i tanio. Opakowanie tego produktu wystarcza na kilka takich operacji, a kosztuje zaledwie kilka złotych. Podczas używania preparatu uważaj na oczy i skórę.

Zdjęcie produktu Bongo Błysk

GLASS CLEANER

GLASS CLEANER to bardzo fajny środek czyszczący, dzięki któremu zamienimy długie czyszczenie bonga na zaledwie 60 sekund! Wystarczy wsypać odmierzoną ilość produktu do fajki, uszczelnić ją i zalać wrzącą wodą. Potrząśnij, odstaw na minutę i przekonaj się, że Twoje stare bongo może odzyskać uprzednio utracony blask. Specjalnie przygotowana formuła preparatu nie wydziela żadnego zapachu i aktywuje się wyłącznie po kontakcie z wrzącą wodą. 300 gramowe opakowanie produktu to bardzo ekonomiczne wyjście, dzięki któremu doprowadzisz do czystości nawet 20 bong o średniej wysokości 40 cm! Do zestawu dodano uniwersalne, gumowe rękawiczki oraz specjalny gumowy korek pasujący do szlifów 14,5mm i 18,8mm, a wszystko to z myślą o Was, aby nie narażać Was na kontakt z wrzątkiem i innymi niechcianymi substancjami.

Zdjęcie produktu Glass Cleaner

Końcowe wskazówki

Zamiast czekać miesiącami, aby wyczyścić swoje bongo, o wiele łatwiej jest, jeśli regularnie robisz szybkie czyszczenie raz w tygodniu. Zajmuje to nie więcej niż 5 minut, a utrzyma Twój egzemplarz w doskonałym stanie, będzie dobrze wyglądał i pozwoli Ci uniknąć trudniejszych czyszczeń. Bo kto z nas nie kocha czystego, błyszczącego bonga? :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl