Jak dobrać młynek do suszu?

Jak dobrać młynek?

Co to jest młynek do suszu?

Co to takiego ten młynek do suszu? Zapewne wielu z Was wie, lecz na pewno warto wspomnieć. Ów młynek to nic innego jak narzędzie, które służy do rozdrobnienia suszu na drobniejsze elementy, dzięki czemu łatwiej będzie wydobyć z niego wszystko co najlepsze. W obecnych czasach na rynku możecie znaleźć wiele modeli młynków, wykonanych z przeróżnych tworzyw.

Jak wybrać produkt najlepszej jakości, który jednocześnie będzie idealnym uzupełnieniem sprzętu, który używacie?
Spokojnie, wszystkiego co potrzebujecie wiedzieć na ten temat dowiecie się czytając dalej.

Korzyści z posiadania młynku do suszu

Najpierw zastanówmy się jakie korzyści mogą płynąć z posiadania młynka. Otóż:

  • lepsza jakość - zmielenie suszu powoduje proces uwalniania znacznie większych pokładów smakowych jak i aromatycznych,
  • szersze zastosowanie - zmielony materiał można wykorzystać na wiele przeróżnych sposobów,
  • oszczędność czasu - mielenie suszu młynkiem jest o wiele szybsze i prostsze, niż jest to w przypadku tradycyjnego ręcznego kruszenia,
  • 100% wykorzystanego materiału - używając kraszera możecie być pewni, iż susz zostanie doszczętnie wykorzystany. Ładując zarówno lufkę, bongo czy vaporyzer możecie być pewni, że materiał zostanie kompletnie zużyty i nic się nie zmarnuje.
  • Więcej mocy! - nie ma tu większego znaczenia jakiej metody inhalacji używasz. Pożądany efekt w zmielonym suszu będzie bardziej wydajny niezależnie od tego czy korzystasz np. z vaporyzera czy innego sposobu

Rodzaje młynków

Młynki dzielimy na różne rodzaje ze względu na materiał z jakiego są wykonane. Oczywiście każdy z młynków posiada też różne wielkości (średnice), czy liczbę komór (części), ale o tym później. Podstawowe ich rodzaje to:

  • Młynek karta - to nic innego jak młynek, który działa na zasadzie tarki. Najwygodniejszy jeśli chodzi o kwestię przechowywania, ponieważ z łatwością zmieści się w portfelu. Świetnie sprawdza się w przypadku mocno wysuszonego suszu.
  • Młynek plastikowy/akrylowy - zdecydowanie najtańsza opcja mielenia. Dobry wybór dla ludzi, którzy np. potrzebują małego, zgrabnego grindera na podróż. Niestety najsłabsze jakościowo pod względem wytrzymałości.
  • Młynek aluminiowy - przeważnie większy gabarytowo aczkolwiek lekki. Łatwy w utrzymaniu czystości, wytrzymały, a także szczelny. Dzięki temu walorowi ścianki młynka nie przesiąkają zapachem.
  • Młynek metalowy - może nie najtańsza opcja, ale zdecydowanie najbardziej popularna. Bardzo wytrzymała konstrukcja - utrzymywany w czystości posłuży Wam bardzo długo.
  • Młynek drewniany - stworzony dla osób, które pragną posiadać sprzęt o niestandardowym wydaniu. Odporniejsze na ścieranie i uszkodzenia niż w przypadku młynków akrylowych lecz słabsze od grinderów metalowych.

Grindery - rodzaje

Tak jak wspomniałem wcześniej, młynki posiadają również swoje średnice / wielkości. Najchętniej wybierane rozmiary to 40 - 50 mm średnicy lecz wielkości dostępne w naszych sklepach wahają się od 30 mm aż do 60 mm. Jeśli chodzi o dobór rozmiaru - wiadomo wygoda jest najważniejsza - wybierzcie najbardziej odpowiedni dla siebie. Natomiast, jeśli rozchodzi się o to, ilu częściowy grinder kupić to warto mieć na uwadze to, że ilość posiadanych przez młynek komór / części ma znaczenie tylko wtedy, gdy zależy Wam na jak największym poziomie wygody podczas użytkowania.

Dzielimy je na:

  • 2-częściowe - po prostu standard. Składa się tylko i wyłącznie z dwóch połówek komory mielącej.
  • 3-częściowe - Standard plus, czyli młynki z dodatkową komorą, do której opada pyłek podczas mielenia suszu.
  • 4-częściowe - Najlepsze z najlepszych! Grindery posiadające komorę mielenia bez siateczki, w tej części mielony materiał przelatuje przez puste otwory, tam następna komora cała wypełniona sitkiem przesiewa materiał do finalnej komory.
  • 5-częściowe - Taka sama zasada działania jak w przypadku młynka 4-częściowego. W tym wypadku piąta komora to nic innego jak dyskretny schowek na susz na samej górze grindera.

 

Zatem pytanie finalne brzmi: Czy warto posiadać młynek i mielić susz? Osobiście odpowiadam jednym, wielkim TAK! Otrzymywanych z tego tytułu korzyści jest zbyt wiele by tego nie robić. Tak jak było wspomniane w pierwszej części artykułu, proces mielenia materiałów daje możność szerszego wykorzystania suszu. Możecie również wydobywać z niego to co najlepsze - jak maksimum aromatów czy smaku. Warto zapamiętać. Wygoda, lepsza jakość i moc - więc czemu nie?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl