Marka OCB
Marka OCB

Start!

Wszystko zaczęło się w małej, francuskiej miejscowości w gminie Quimper nad rzeką Odet. W roku 1822 Nicolas Le Marie razem z braćmi Rene i Guillaume Bollore postanowili wspólnie otworzyć swoją pierwszą papiernię. Fabryka posiadała dość stabilną pozycję na rynku. Przez okres niemal 100 lat, tempo z jakim rozwijał się ten biznes, nie zadowalało jednak do końca właścicieli marki. Dlatego w 1917 roku postanowili zakupić drugą fabrykę. Zaczęto wtedy poszerzać ofertę o coraz to nowsze produkty takie jak papier listowy, bibułki papierosowe czy papier bawełniany. Rosnąca moda na palenie papierosów skręcanych, wyniosła bibułki papierosowe rodziny Bollore na szczyt rynkowy. Wówczas rodzinny biznes zaczął przynosić niespotykanie liczne zyski. Tym sposobem w 1918 roku oficjalnie narodziła się marka OCB, a po pięciu kolejnych latach powstał oficjalny znak towarowy OCB. Na początku funkcjonowania firmy, jej głównym krajem eksportowym były Stany Zjednoczone. Eksportowano głównie bibułki papierosowe. To dzięki temu marka przetrwała jeden z najczarniejszych okresów Europy jakim była II Wojna Światowa. Podczas okresu wojennego funkcjonował tylko jeden zakład na 20% obrotów. W latach czterdziestych, kiedy to sprzedaż produktów mocno osłabła, rodzina postanowiła otworzyć pierwszą fabrykę w Stanach Zjednoczonych w Północnej Karolinie. Po zakończeniu wojny rodzinna marka powróciła z powrotem do Europy i zakupiła kilka kolejnych zakładów i fabryk na całym świecie. Od tamtej pory biznes zaczął rozwijać się w bardzo dynamicznym tempie, a w roku 1955 firma zatrudniała już prawie 400 pracowników. W 1999 roku rodzina Bollore wypuściła na rynek swój najbardziej rozpoznawalny produkt, jakim jest OCB Premium – bibułki papierosowe z naturalnego, lnianego papieru, z dodatkiem gumy arabskiej. W 2000 roku marka OCB została wykupiona przez właściciela amerykańskiego Republic Tobacco, Dona Levina. Od tej chwili cały biznes stał się własnością amerykanów.

Ale dlaczego OCB?

Skrót ten nawiązuje do historii marki, precyzując jej 3 kluczowe momenty rozwoju:

„O” – od rzeki Odet, przy której powstała pierwsza papiernia

„C” – Cascada – Od nazwy miejscowości, w której powstała druga fabryka firmy

„B” – Od pierwszej litery nazwiska rodziny założycieli firmy

W naszym sklepie możecie natknąć się na szeroki wachlarz produktów tej marki, m.in.:

Bibułki

OCB Slim Premium – Czarne opakowanie z hologramem. Wolnopalące, cienkie, ze znakiem wodnym. Wykonywane z lnianego papieru. Klej z naturalnej gumy arabskiej. Długość bibułki 110mm, szerokość 45mm. Istnieje oczywiście jeszcze wersja z filterkami kartonowymi.

OCB Slim Premium Oro – Jest to karnawałowe wydanie bibułek Premium w złotym opakowaniu. Skład i wymiary są takie same jak w przypadku zwykłych bibułek opisanych powyżej.

OCB Virgin Slim – Naturalne, niebielone, brązowy kolor bibuły, ultra cienki papier. Również dostępne w wersji z dodatkowymi filterkami kartonowymi lub bez.

OCB Premium Rolls – Bibułka tak jak Slim Premium (ok. 4,5 metra bieżącego). Wolnopaląca, bardzo cienka, ze znakiem wodnym. Wykonane z lnianego papieru z klejem z naturalnej gumy arabskiej. Z tego modelu znajdziecie również wersję z dodatkowymi filterkami kartonowymi, wersję naturalną Virgin Rolls czy organiczne wydanie Organic Hemp Rolls.

OCB No8 – Zielone, ekologiczne opakowanie. Bibuła z lnu i konopi ze ściętymi rogami, średniopaląca. Smak neutralny. Klej z naturalnej gumy arabskiej. Wymiary bibułki długości 69mm i szerokości 38mm. Opakowanie zawiera 50 listków bibułki.

OCB Blue - Bibułki wykonane z papieru z lnu i konopi, średnio palące. Klej z naturalnej gumy arabskiej. Smak neutralny. Opakowanie zawiera 50 bibułek. Wymiary bibułki: długość - 69mm, szerokość 38mm.

Pamiętajmy również o tym, że firma OCB nie zamknęła się tylko na produkcję bibułek. Z racji tego w Naszej ofercie można również znaleźć kilka rodzajów filterków takich jak OCB Premium filtry kartonowe perforowane, OCB Regular (filtry papierosowe standardowe), Filtry OCB Slim, filtry Virgin Slim (naturalne, niebielone filtry z ekologicznego papieru), filtry OCB slim menthol, filtry OCB Long Slim czy absolutny hit w tej dziedzinie – Filtry OCB Activ Tips (filtry z węglem aktywnym średnicy 6/7mm).

Wpisując hasło OCB w wyszukiwarce naszego sklepu możecie również trafić na różnego rodzaju kartonowe podkładki czy stabilne, metalowe tacki z plastikową pokrywą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium