Marka RAW
Marka RAW

Marka RAW

RAW to marka bibułek rolowanych, wprowadzona na rynek w 2005 roku, przez Josha Kesselmana. Bloczki są wykonane z konopi i uważane za pierwsze na świecie „wegańskie” bibułki. W 1993 roku, za pięćset dolarów amerykańskich, Kesselman założył niewielką papiernię o nazwie „Knuckleheads”, na Florydzie, która importowała specjalistyczne papiery z Europy i sprzedawała akcesoria do palenia. W 1996 roku miała miejsce niebezpieczna sytuacja, ponieważ Kesselman przypadkowo sprzedał bongo kobiecie, której ojciec pracował dla rządu Stanów Zjednoczonych. Niestety Kesselman został zatrzymany i umieszczony w areszcie domowym.

Później tego samego roku Kesselman przeprowadził się do Arizony, aby założyć firmę zaopatrzeniową i dystrybucyjną wędzarni o nazwie HBI. W 1997 roku firma zaczęła się dynamicznie rozwijać. Sam Kesselman spotkał się z właścicielem starej fabryki papieru rolowanego w hiszpańskim regionie Alcoy, który to chciał stworzyć i sprzedawać nowe produkty. Kesselman dołączył do niego, a w późniejszym okresie opracował dwie marki, Juicy Jay`s, które stały się bibułkami smakowymi i Elements, bibułki z papieru ryżowego. W 2004 roku Kesselman zainwestował milion dolarów w dostawcę naturalnego, nieprzetworzonego i niebielonego włókna konopnego, które mogły być sprzedawane jako wegańskie. Pomysł okazał się sukcesem, a RAW stała się pierwszą firmą oferującą produkty wegańskie dla palaczy. W 2005 roku marka RAW rozpoczęła masową produkcję. RAW jest obecnie jednym z najpopularniejszych producentów papierów rolowanych dostępnych na światowym rynku.

Od pierwszego dnia istnienia marki RAW, jej główną misją jest bycie liderem w branży papieru rolkowego. RAW zrewolucjonizował świat palenia, tworząc produkty, które są naturalnie, genialnie zaprojektowane, aby zwiększyć doznania związane z paleniem. RAW produkuje tylko wysokiej jakości i przyjazne dla Ziemi produkty, które poprawiają wrażenia związane z paleniem, a sama marka zarzeka się, że nie ma zamiaru zmieniać tego, co do tej pory produkuje. Użytkownicy produktów od RAW codziennie mogą zatem czerpać przyjemność z palenia suszu z nierafinowanego papieru.

Oprócz troski o ekologię marka RAW dba również o innych tworząc Fundację RAW, której uniwersalnym stwierdzeniem jest kierowanie wszystkich wysiłków w życie ludzkie i nie tylko. Fundacja łącznie uratowała do tej pory ponad 25 tysięcy istnień ludzkich i ta liczba wciąż rośnie! Fundacja RAW to nazwa wielu działań filantropijnych. Niestrudzenie pracują nad poprawą życia jak największej liczby osób dzięki posiadanym zasobom. Niezależnie od tego, czy chodzi o budowę studni wodnych dla Sióstr Matki Teresy w Etiopii, dostarczanie wody, żywności, ubrań, lekarstw dla społeczności w Peru, finansowanie domów dziecka w Indonezji, przekazywanie darowizn na rzecz pomocy w przypadku huraganów, pomaganie wielu zwierzętom i znajdowaniu im nowych domów czy też pomoc w dostaniu się do lepszych szkół zdolnym dzieciom z biednych domów. Fundacja RAW idzie tam, gdzie jej środki będą miały największy wpływ.

Fundacja RAW zdjęcia akcji

RAW to zwieńczenie trwającego ponad dekadę projektu mającego na celu wyprodukowanie najbardziej naturalnych bibułek w historii. Przed narodzinami RAW istniał ocean bielonych białych bibułek z klejami pochodzenia zwierzęcego lub chemicznego, bez względu na to, czego naprawdę pragną palacze. Założyciel marki, Josh Kesselman, miał wizję zmiany wszystkiego w tym temacie.

„RAW to projekt, który przyszedł mi do głowy po tym, jak przyjaciel dał mi papierosa bez dodatków w 1993 roku. Pomyślałem: „Jak mogą zrobić papierosa bez dodatków, dlaczego nie mogą owinąć go w papier bez dodatków?” Postanowiłem produkować i sprzedawać jak najczystsze bibułki papierosowe. Odmówiłem użycia czegokolwiek, czego sam nie chciałbym palić jak na przykład wybielaczy do popiołu lub dodatków silnie palących. Mówią, że „diabeł tkwi w szczegółach”, a problem polegał na tym, jak zrealizować ten idealny produkt? Zajęło to lata badań i rozwoju technologii, zanim w końcu wyprodukowaliśmy pierwsze arkusze tego, co później stało się znane jako RAW. Mieszaliśmy surówce roślinne aż do uzyskania idealnego współczynnika spalania, smaku i konsystencji. W końcu RAW naturalnie stał się pięknym, półprzezroczystym, średnio brązowym, przypominającym miodowy chleb pełnoziarnisty arkuszem papieru rolowanego. Do śmierci będę dumny z tego pięknego stworzenia.”
~Josh Kesselman, założyciel RAW

Oczywiście marka RAW z biegiem czasu poszerzała ofertę swoich produktów o liczne dodatki i akcesoria. My, chcąc zaspokoić każdą potrzebę naszych klientów, staramy się wzbogacać nasz asortyment na sklepie www o najróżniejsze produkty tej marki. Wpisując hasło RAW w wyszukiwarkę naszego sklepu możecie znaleźć aktualnie szeroką gamę produktów tej firmy. Posiadamy produkty począwszy od bibułek wszelakiego rodzaju, poprzez filtry kartonowe, szklane, drewniane, metalowe czy ekskluzywne tacki wykonane z bambusa, świece, knoty, zapalniczki, popielniczki, maszynki do skręcania aż do odzieży (bluz, koszulek) czy designerskiego etui na Twój telefon. Sprawdźcie sami!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium