Jak nabić lufkę i jak z niej palić?

Jak nabić lufkę i jak z niej palić?

Palenie z lufki

Jeśli lubisz mieć dostęp do palenia w każdym miejscu, to masz dwa wyjścia. Pierwsze to skręcać blanty. Wymaga to trochę czasu, ale nie brak wśród palaczy zwolenników takiego rozwiązania. Drugie natomiast – inwestycja w fifkę. Początkujący miłośnicy suszy jednak mogą mieć pewien problem, mianowicie, jak czym nabić lufkę. Jeśli i Ty masz taki dylemat – przeczytaj poniższy tekst. Wyjaśnimy, co nadaje się do palenia, ale i opowiemy, jak palić z lufki, by było komfortowo.

Czym jest lufka?

Fifka, obok bibułek, to najprostszy sposób na palenie ulubionych ziół. Lufka to nieskomplikowane akcesorium, wykonywane najczęściej z m.in.:

Na konstrukcję składa się zwykle cybuch i ustnik, między którymi znajduje się rurka doprowadzająca dym do ust. Często stosuje się również sprzęgło pozwalające wciągnąć większą ilość dymu wprost z cybucha.

Warto mieć świadomość, że budowa konkretnej lufki wpływa na to, jak wygląda palenie z niej. Jej długość bowiem oddziałuje na temperaturę, a wielkość cybucha – w oczywisty sposób na ilość umieszczonego w nim suszu, przy czym – paradoksalnie – im on większy, tym większa oszczędność surowca, gdyż nie trzeba go mocno ubijać. Sam ustnik również ma często odmienne kształty – zgrubienia np. ułatwiają trzymanie w ustach.

Czym można palić w lufce?

Nim odpowiemy na pytanie, jak nabić lufkę, warto odpowiedzieć na to, czym nabić lufkę!  Podstawowym surowcem do palenia jest oczywiście tytoń, jednak są też inne zioła, jakie można wykorzystać. Należy do nich m.in. susz CBD. Ponadto niektórzy eksperymentują także z miętą, szałwią oraz rumiankiem. Według nich mają one właściwości m.in. relaksujące. Warto jednak sięgać po surowce ze sprawdzonych źródeł.

Jak przygotować susz do lufki?

Wiesz już, czym nabić lufkę. A skoro już masz ulubione zioła lub tytoń, warto dowiedzieć się, co trzeba jeszcze zrobić, nim zaczniesz nabijać cybuch. Otóż musisz je odpowiednio rozdrobnić. Wykorzystaj do tego specjalny młynek, w którym łatwo uzyskasz surowiec idealny do nabijania fifki. Po starciu możesz go przesypać np. na tackę albo kartkę. Pora teraz dowiedzieć się, jak nabić lufkę.

Jak nabić lufkę?

Wszystko gotowe? Fifka pod ręką? Pora nauczyć się, jak nabić lufkę! Musisz przede wszystkim wykazać się pewnym wyczuciem, szczególnie jeśli jest ona szklana. Nie wpychaj ziół czy tytoniu na siłę. Raczej na spokojnie i luźno. Nie upychaj jak największej ilości, w przeciwnym wypadku zabraknie potrzebnego do palenia przepływu powietrza. Surowiec nie powinien wylatywać, ale nie może być też skompresowany.

Pal na spokojnie

I pora na najważniejszą naukę – jak palić z lufki. Teoretycznie to żadna filozofia, gdyż wkładasz ustnik między wargi i przypalasz susz, a następnie zaciągasz się… ale właśnie. Cała filozofia tego, jak palić z lufki polega na tym, aby nie zaciągać powietrza zbyt mocno. W końcu nie chcesz komet rozpalających Twoje płuca, prawda? Zasysaj więc dym powoli, by płynnie wpływał do Twoich ust.

Teraz już wiesz, jak wygląda palenie tą metodą, a także czym i jak nabić lufkę. Jeśli więc chcesz mieć fajną fifkę, która uprzyjemni Ci każdą chwilę z ulubionym suszem – zajrzyj na WUJO.pl, gdzie znajdziesz ich szeroki wybór.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl