42 konopne ciekawostki

42 konopne ciekawostki

1. Około 9% osób, które próbują marihuany, uzależnia się od niej, w porównaniu do 15% osób, które próbują kokainy i 24% osób, które próbują heroiny.

2. W Stanach Zjednoczonych, nastolatki palą tyle samo marihuany bez względu na to, czy w danym stanie jest legalizacja czy też jej nie ma.

3. Słowo „płótno” jest powiązane ze słowem „konopie”. 80% wszystkich tkanin aż do XX wieku było wykonanych właśnie z włókna konopnego.

4. W Stanach Zjednoczonych każdego roku aresztowanych jest około 750 000 osób za przestępstwa związane z marihuaną. Jednak nie wszystkie aresztowania prowadzą do więzienia. Dzięki lukom prawnym zaledwie 1% przypadków skutkuje dłuższą odsiadką.

5. Nałogowi palacze trawki są narażeni na niektóre z tych samych chorób, co palacze papierosów, takie jak zapalenie oskrzeli i inne dolegliwości układu oddechowego.

6. Bob Marley został pochowany ze swoją Biblią, gitarą i pączkiem marihuany.

7. Naukowcy odkryli, że związek marihuany może zamrażać i powstrzymywać rozprzestrzenianie się niektórych typów agresywnego raka.

8. Zarówno Thomas Jefferson, jak i George Washington uprawiali konopie na swoich plantacjach. Korona brytyjska nakazała nawet kolonistom wyhodować tę roślinę.

9. DMHP to syntetyczna wersja marihuany. Opracowana przez armię Stanów Zjednoczonych w 1949 roku. Działanie tej wersji marihuany może utrzymywać się przez kilka dni.

10. Na studiach Barack Obama był członkiem „Choom Gang”, grupy chłopców grających w koszykówkę i palących trawkę.

11. Od 2015 roku marihuana jest najszybciej rozwijającym się narkotykiem pod względem popularności w USA. Jeśli marihuana stanie się legalna we wszystkich 50 stanach, narkotyk ten stanie się popularniejszy niż przykładowo żywność ekologiczna.

12. „Bhang” to indyjski koktajl mleczny, którego głównym składnikiem jest marihuana.

13. Pierwszą rzeczą sprzedaną w Internecie była torba marihuany, a stało się to ponad 40 lat temu. Studenci Stanforda używali Arapnet (wczesnej formy Internetu) właśnie do kupowania marihuany.

14. Marihuana jest najpopularniejszym nielegalnym narkotykiem używanym w Stanach Zjednoczonych. Około 100 milionów Amerykanów przynajmniej raz spróbowało marihuany, a ponad 25 milionów paliło ją w ciągu ostatniego roku.

15. Według ONZ 158,8 mln ludzi na całym świecie używa marihuany, co stanowi ponad 3,8% światowej populacji.

16. Według jednego z ogólnokrajowych badań dotyczących używania narkotyków, każdego dnia około 6000 Amerykanów po raz pierwszy próbuje marihuany.

17. Nazwa marihuana pochodzi od meksykańskiego slangu określającego konopie indyjskie i uważa się, że wywodzi się z hiszpańskiej wymowy imion Mary i Jane. Te dwie nazwy były również powszechnym meksykańskim slangiem wojskowym oznaczającym prostytutkę lub burdel. Marihuana weszła w użycie jako nazwa konopi indyjskich w Stanach Zjednoczonych pod koniec XIX wieku.

18. Z ogólnoświatowych badań wynika, iż mężczyźni sięgają po marihuanę dwa razy częściej niż kobiety.

19. W Stanach Zjednoczonych używanie marihuany jest trzykrotnie wyższe niż średnia światowa. Jednak wskaźnik używania jest mniej więcej taki sam jak w innych zachodnich demokracjach.

20. Kilka badań wskazuje, że zarówno alkohol, jak i papierosy są bardziej szkodliwe niż marihuana. Marihuana jest również znacznie mniej szkodliwa niż inne „twarde” narkotyki, takie jak kokaina czy heroina.

21. Nasiona konopi były używane jako źródło pożywienia w Chinach już 6000 lat p.n.e.

22. Pierwsze odnotowane użycie marihuany jako leku miało miejsce w 2737r p.n.e. przez chińskiego cesarza Shen Nunga. Cesarz udokumentował skuteczność marihuany w leczeniu bólów reumatycznych i dny moczanowej.

23. Podczas ruchu umiarkowania w latach 90. XIX wieku marihuana była powszechnie zalecana jako substytut alkoholu. Powodem tego było to, że używanie marihuany nie prowadziło do przemocy domowej, podczas gdy nadużywanie alkoholu już tak.

24. W październiku 1937 roku Samuel Caldwell był pierwszym obywatelem USA aresztowanym na mocy ustawy o podatku za sprzedaż marihuany. Został ukarany grzywną w wysokości 1000 USD i skazany na cztery lata ciężkiej pracy w Leavenworth.

25. Uważa się, że Paragwaj jest największym na świecie producentem marihuany.

26. Religia Rastafari uważa marihuanę za jeden ze swoich sakramentów.

27. Od 1850 do 1942 roku marihuana była wymieniona w Farmakopei Stanów Zjednoczonych jako przydatny lek na nudności, reumatyzm, a także bóle porodowe i była łatwo dostępna w lokalnym sklepie lub aptece.

28. W 2003 roku Kanada była pierwszym krajem na świecie, który oferował medyczną marihuanę pacjentom cierpiącym na ból.

29. W 1996 roku Kalifornia stała się pierwszym stanem w USA, który legalnie zezwalał na medyczną marihuanę pacjentom posiadającym ważne zalecenia lekarza.

30. Istnieje różnica między konopiami a marihuaną. Chociaż rośliny konopi są tym samym gatunkiem co rośliny marihuany, nie wytwarzają one składnika psychoaktywnego (THC) znajdującego się w marihuanie.

31. Po zabójstwie Tupaca Shakura członkowie jego zespołu muzycznego zmieszali prochy Tupaca z marihuaną i ją wypalili.

32. Marihuana zwiększa tętno, co oznacza, że może negatywnie wpłynąć na osoby cierpiące na choroby serca.

33. Ktoś musiałby wypalić ponad 1500 skrętów jedno gramowych w ciągu około 15 minut, aby umrzeć z powodu śmiertelnego przedawkowania. Innymi słowy, śmierć z przedawkowania marihuany jest praktycznie niemożliwa.

34. Badacze odkryli, że czekolada wywołuje w mózgu takie same reakcje jak marihuana. Stąd określenie czekolady jako hormonu szczęścia.

35. Liny, żagle i uszczelnienia słynnego, amerykańskiego żaglowca „Mayflower” zostały wykonane z włókna konopnego.

36. Pierwsza amerykańska flaga Betsy Ross została wykonana z konopi.

37. Ponad 120 ton włókna konopnego zostało użyte do usztywnienia USS Constitution „Old Ironsides”, najstarszego okrętu marynarki wojennej w Ameryce.

38. Od czasu legalizacji marihuany w Kolorado liczba ofiar śmiertelnych na autostradach osiągnęła rekordowo niski poziom.

39. Seattle w stanie Waszyngton oferuje automaty do sprzedaży marihuany. Maszyny te przyjmują gotówkę lub monety, ponieważ rząd federalny nie zezwala ludziom na kupowanie marihuany za pomocą kart kredytowych lub debetowych.

40. Pierwsze dwa projekty Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych zostały napisane na papierze z konopi.

41. Naukowcy zauważają, że marihuana może skutecznie leczyć wiele różnych dolegliwości fizycznych i psychicznych, w tym zespół stresu pourazowego, przewlekły ból czy nawet depresję.

42. Pająki pod wpływem marihuany tworzyły niechlujne sieci, łatwo się rozpraszały i łatwo się poddawały. Z drugiej strony pająki pod wpływem LSD tworzyły wysoce geometryczne sieci, nawet bardziej niż wtedy, gdy były trzeźwe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl