Jakie bongo kupić dla początkujących?

Jakie bongo kupić dla początkujących?

 

Przymierzasz się do zakupu własnego bongo? Różne rodzaje, których nie brakuje w sklepach, niewiele Ci mówią? Warto zatem zasięgnąć opinii profesjonalistów. Jeśli nie wiesz, jakie kupić bongo dla początkujących – w tym artykule znajdziesz kilka wskazówek. Przeczytaj go i dowiedz się, jaką fajkę kupić na początek!

Co to jest bongo i jak działa?

Co dokładnie oznacza słowo bongo? Do Polski dotarło ono z wysp brytyjskich, choć sami mieszkańcy Zjednoczonego Królestwa zaczerpnęli ten termin z języka tajskiego – bong/baung. W ten sposób określa się fajkę wodną, która wykonana została z bambusa. Oczywiście rodzajów bongo wyróżniamy znacznie więcej, nie tylko drewniane. Produkuje się je z najróżniejszych materiałów, w tym szkła, ceramiki, akrylu oraz silikonu.

W przeciwieństwie do tradycyjnej shishy, bongo jest mniejsze i nieco mniej złożone, jeśli chodzi o konstrukcję. Ciekawostka – pierwsze bonga powstawały jeszcze przed naszą erą – na podstawie badań archeologicznych szacuje się najstarszy egzemplarz na około 400 lat p.n.e. Fakt, że znaleziska wykonane były ze złota, wskazuje, że ulubionymi suszami raczyli się albo władcy, albo wysoko postawieni mnisi.

Działanie tego urządzenia jest bardzo proste. Wykorzystuje ono płyn (najczęściej wodę) do ochłodzenia i filtrowania dymu. Jako że w jego składzie znajdują się substancje (w tym smoliste), które ulegają rozpuszczeniu w wodzie, udaje się go skutecznie oczyścić. Wdychany dym więc zostaje oczyszczony i ochłodzony.

Z czego składa się bongo?

Wiele zależy oczywiście od tego, jaki rodzaj bonga się omawia. Najprostsze jednak składa się z korpusu, gdzie wlewa się wodę, oraz cybucha na susz. Umieszcza się go na szlifie lub gumce, które zwiększają szczelność naczynia.

Czemu wybór bonga jest ważny?

Wybór bongo dla początkujących jest szczególnie ważny. Wszak to nauka nowego smaku i palenia tytoniu. Od tego, jakie bongo zdecydujesz się kupić, zależy m.in. aromat dymu, jak i inne doznania z inhalacji. Inaczej nieco bowiem będzie smakować palony susz, gdy używa się naczynia z samą wodą od tego, gdy bongo dodatkowo pozwala stosować lód jako chłodziwo.

Jakie więc bongo na początek?

Bardziej doświadczeni palacze wiedzą, że zaawansowane konstrukcyjnie rodzaje bongo stanowią wyzwanie, szczególnie jeśli chodzi o czyszczenie. Jednocześnie mają świadomość, że to gra warta świeczki, gdyż dym z takiej fajki smakuje rewelacyjnie. Bongo dla początkujących jednak powinno mieć prostą konstrukcję. Raz, że pozwala to nabrać wprawy w posługiwaniu się nim, dwa – czyszczenie go nie zniechęci użytkownika do dalszego korzystania.

Warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonano produkt. Jakie bongo kupić na początek? Polecamy m.in. bongo akrylowe. Dużo trudniej je uszkodzić niż szklane, a dodatkowo tworzywo pozwala na kształtowanie ich w niemal dowolne formy. W ofercie WUJO znajdziesz m.in. bonga w kształcie karabinów, pistoletów, a także wyposażone w maski! Atrakcyjne wizualnie – takie też powinno być bongo dla początkujących.

Zastanów się: czy będziesz korzystać z niego w domu, czy np. podczas wyjazdów? Jakie bongo kupić, gdy planujesz je zabierać w różne miejsca? Najlepiej niewielkie i o prostszej budowie. Możesz ewentualnie dobrać drugie – większe i bardziej finezyjne, którego używać będziesz w domu.

Wybierz bongo dla siebie!

Dowiedziałeś się, czym jest bongo, jak wygląda palenie w nim i czemu wybór naczynia to tak ważna sprawa. Bongo dla początkujących to istotny krok w życiu palacza, dlatego warto zastanowić się nad jego wyborem i postawić na początek na produkty, które pomogą się wdrożyć. A gdy już zaprzyjaźnisz się ze swoją nową fajką – może warto postawić na jakąś kolekcję? Szeroki wybór rodzajów bong znajdziesz w ofercie WUJO. Zajrzyj już teraz!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl