Jak palić z fajki wodnej?

Jak palić z fajki wodnej?

Palenie z fajki wodnej

Shisha – to jeden z wielu wynalazków, jakie uprzyjemniają chwile relaksu każdemu, kto lubi raczyć się dymem palonego suszu. Doświadczeni palacze wiedzą, jak palić shishe, jednak ci, którzy dopiero zaczynają z nią swoją przygodę – niekoniecznie. Chcesz dowiedzieć się, jak palić z fajki wodnej? Zapraszamy do lektury!

Kolejność czynności jest ważna

Aby shisha mogła działać, trzeba ją rozpalić. A jakpalić sziszę? Poniżej znajdziesz wskazówki. Każdy krok należy wykonać w odpowiedniej kolejności. W przeciwnym wypadku – może się okazać, że całość trzeba będzie powtórzyć raz jeszcze. Dlatego warto instrukcję jak palić shishę przed sobą.

Rozpalanie shishy

Masz już swój sprzęt do palenia? Pora zatem się nauczyć, jak palić z fajki wodnej!

1. Uzupełni dzban

Pierwszym punktem na liście jest wlanie do shishy wody. Jak dużo cieczy potrzeba? Tyle, aby po włożeniu korpusu, jego rurka była zanurzona minimalnie na 1, a maksymalnie na 2,5 cm głębokości. To ważne, gdyż za mało wody nie gwarantuje oczyszczenia z dymu, a zbyt dużo – często doprowadza do zalania węża, a wtedy nie będziesz miał jak palić z fajki wodnej, dopóki nie zmniejszysz ilości płynu.

2. Nałóż korpus na dzban

W zależności od konstrukcji – albo nasadza się go na naczynie, albo przykręca. Zwykle wkłada się go w specjalną uszczelkę. Dla lepszego poślizgu można zwilżyć wodą obie powierzchnie, tj. gumkę uszczelniającą i korpus, dzięki czemu powinny łatwiej się do siebie dopasować.

3. Jeśli jest odkręcany – przykręć talerzyk

To ważne, gdyż to niewielkie naczynko pozwala usuwać na bieżąco powstający popiół. Można na niego odłożyć również rozżarzony węgielek, gdy np. chcesz uzupełnić susz. Warto podkreślić, że nie wszystkie szisze mają odkręcane talerzyki. Jeśli jest on na stałe połączony z korpusem Twojej fajki, pomiń ten krok.

4. Podepnij wąż

W korpusie znajduje się specjalne miejsce, gdzie możesz przykręcić lub wcisnąć wąż. W końcu – jak palić shishe bez niego?

5. Nabij cybuch suszem

Rozdrobniony tytoń (skruszysz go np. za pomocą młynka) równomiernie rozłóż w cybuchu. Co ważne – nie ugniataj go. To ważne, gdyż powietrze powinno mieć swobodny przepływ. Następnie nałóż sitko lub folię aluminiową ponakłuwaną na całej powierzchni na szczyt cybucha, a na to – rozpalony węgielek.

6. Rozpal sziszę

I teraz – jak palić sziszę, by wszystko działało, jak należy? Przede wszystkim musisz dostarczyć węgielkowi odpowiednią ilość powietrza. Dlatego już teraz, gdy leży na sitku czy folii, zaciągnij się kilka razy mocniej przez wężyk. To powinno wystarczyć, aby rozpalić go mocniej i by podpalił znajdujący się w cybuchu susz. I to w zasadzie wszystko – już wiesz, jak palić z fajki wodnej.

Shishe i akcesoria do niej znajdziesz w WUJO.pl

Jak widzisz, instrukcja, jak palić shishe nie jest może skomplikowana, ale dużą rolę gra kolejność i nie tylko. Jeśli w trakcie użytkowania okaże się, że nalałeś zbyt dużo wody i dostaje się do wężyka, to nie będzie jak palić sziszę, gdyż najzwyczajniej nie będziesz w stanie wciągnąć dymu. Wówczas czeka Cię rozkręcanie całego urządzenia i ponowne odmierzanie wody. Z kolei zbyt dużo tytoniu lub zbyt mocne jego ubicie może utrudniać rozpalenie go. W tym, jak palić z fajki wodnej, bardzo istotna jest precyzja. Z początku najpewniej nie ustrzeżesz się kilku błędów, ale hej! To na nich się uczymy. A wszystko, czego potrzebujesz do palenia shishy znajdziesz w sklepie WUJO.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl